UV-C Hava ve Yüzey Sterilizatörü

UV-C Hava ve Yüzey Sterilizatörü

(Çift reflektörlü, duvara monte edilebilir UVC Hava Sterilizatörü)

 

MODEL LAMBA
SAYISI
LAMBA ENERJİSİ
(Watt)
TOPLAM ENERJİ
(Watt)
ETKİ ALANI
(m²)
BOYUT (mm) STANDART
DONANIM
OPSİYONEL
DONANIM
EN BOY YÜKSEKLİK
GFIS SERİSİ UV-C STERİLİZASYON LAMBASI (ARMATÜR)            
GFIS-20 1 21 21 15 150 450 200 KUMANDA ZAMANLAYICI
GFIS-40 1 41 41 30 150 900 200 KUMANDA ZAMANLAYICI
GFIS-60 1 58 58 50 150 900 200 KUMANDA ZAMANLAYICI

 

UV-C Lamba ile üretilen Ultraviyole Sterilizasyon armatürleri ortam havasındaki tüm virüsler, küf, mantar, patojen, mikroorganizmaları yok ederek steril bir ortam yaratmak üzere tasarlandı.

Solunum yolu ve temas yolu ile bulaşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlar.

 

- Nasıl Kullanılır?

* UV-C Ultraviyole Dezenfeksiyon armatürlerini ister duvara monte ederek ister tavana monte ederek, isterseniz masa üzerinde seyyar olarak kullanabilirsiniz.

 

- İnsanlı kullanım için uygun mudur?

* UV-C Dezenfeksiyon Armatürleri insansız kullanım içindir, bulunduğu ortamda insan ya da canlı yokken kullanılmalıdır. Tercihen zamanlayıcı ile dilediğiniz zaman çalışacak şekilde programlanabilir.

 

- UV-C Tipi Ultraviyole Armatürler insan sağlığına zararlı mıdır?

* Ultraviyole lambalara çalışırken bakmak geçici görme kayıplarına sebep olabilir. Bu sebeple çalışırken kesinlikle ışık kaynağına doğrudan bakılmamalı ve oda içerisinde bulunulmamalıdır.

 

- Direkt ve Endirekt ışımalı nedir?

* Ultraviyole lambaların ön tarafında açısı ayarlanabilen koruyucu kapak vardır. Hem lambanın altında hem de koruyucu kapak içinde reflektör vardır.

Direkt ışımalı olarak kullanım için öndeki koruyucu kapağı sökülerek kullanılır.

Endirekt ışımalı olarak kullanım için önde bulunan koruyucu kapak göze temas etmeyecek şekilde ayarlanarak ışık yavandan ya da duvardan yansıyarak dezenfeksiyon sağlanacak şekilde ayarlanır.

 

- UVC Ultraviyole Sterilizasyon armatürünün montajı nasıl yapılır?

UVC Sterilizasyon armatürü lambası, trafosu, kabloları ve kasası ile montajlı şekilde gönderilir ve herhangi bir kurulum gerektirmez. Duvara sabitlemek için sadece iki adet dübel veya çivi kullanmanız yeterli olacaktır.

 

- UVC Armatürlerin ömrü ne kadardır?

* UVC Armatürlerin lambaları 254nm dalga boyuna sahiptir ve 9.000 saat çalışma ömrüne vardır. Bu saat tamamlandığın da sadece lambayı değiştirmek yeterli olacaktır.

 

- Etkili dezenfeksiyon için UV Lambaları günde kaç saat çalıştırmalıyım?

* UV Lambalar etkili bir dezenfeksiyon için günde iki saat çalışmalıdır, gün içerisinde kirletici faktör varsa insan bulunmadığı saatlerde yarım saat ile bir saat arasında çalıştırmak faydalı olacaktır.

 

- UVC Ultraviyole lambalar Korona virüs için kullanılır mı?

* UVC Lambalar, tüm virüsler, küf, mantar, patojen, mikroorganizmaları yok eder. Fakat UVC Lambalar mevcut virüs bulaşmış insanların tedavisine etkisi yoktur, sadece solunum yolu ve temas yolu ile bulaşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlar.

 

- UVC Ultraviyole Dezenfeksiyon lambaları nerelerde kullanılır?

UVC Dezenfeksiyon lambalarını hijyen ve steril ortam yaratmak istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz, tek önemli madde insansız ortamda kullanmaya özen göstermektir.

Toplantı salonlarında, yemekhanelerde, tuvaletlerde, fabrikalarda, bekleme salonlarında, sağlık ocaklarında ve hastanelerde, ambalaj malzemeleri üreten işletmelerde, toplu taşıma araçlarında, ambulanslarda vs.

 

Başta SARS, 2019-nCoV (Wuhan Virüsü), diğer tüm Korona virüsler ve Ebola gibi patojenler insan sağlığına zarar vermektedir. Sağlık otoriterleri, hekimler ve sağlık çalışanlarının özellikle bu hastalıklardan korunmaları çok önemlidir. Kimyasal maddelerle odaların temizliği sağlansa da dikkatten kaçan köşelerdeki mikroplar tekrar risk oluşturabilir, bu işlem zaman kaybı ve maddi kayıplara neden olabilir. UV Lamba ışınları temas ettiği tüm yüzeylerde sterilizasyon sağlar. İlave olarak kimyasal maddelerdeki zararlı unsurlar bulundurmazlar.

UVC Ultraviyole ışığının dezenfeksiyon etkisi ile hava ve yüzey sterilizasyonu sağlar. UV ışığının yansıdığı yüzeydeki virüs, maya, mantar, küf, patojen ve mikroorganizmaları yok eder.

UV Dezenfeksiyon Armatürün de 254nm dalga boyunda UVC tipi UV lamba kullanılır. Lambanın 9.000 saat kullanım ömrü vardır. Bu süre sonunda lambayı değiştirmek basit ve ekonomiktir.

UV Armatürün önünde koruma kapağı vardır, bu kapağın açısı ayarlanabilir.

Açılı koruma kapağının içerisindeki parlak reflektör sayesinde ışık şiddeti maksimum seviyede yansıtılarak odada dezenfeksiyon sağlanır.

Oda da insan bulunmadığı zamanlarda koruyucu kapak tamamen açılarak tüm oda dezenfeksiyonu sağlanmış olur. Gece personel olmadığı saatlerde çalıştırmak için üzerinde bulunan zamanlayıcı ile çalışma saatleri programlanabilir.

Ürün kullanıma hazır olarak gönderilir ve çalıştırmak için sadece fişe takmak yeterlidir.

Son teknoloji ESP elektronik güç kaynağı ile ısı yaymadan çalışır. Daha iyi verimlilik için lamba çalışmasını kontrol altında tutar ve enerji tasarrufu sağlar.

Cihaz duvara monte edilebilir ve insansız kullanım içindir.

 

 

 

UVC ULTRAVİYOLE HAVA STERİLİZASYON LAMBASI İLE HAVA TEMİZLİĞİ

 

Tüm mikroorganizmalar (Virüs, Bakteri, Mantar, Küf) diğer canlılarda olduğu gibi uygun ortam oluştuğunda beslenir ve hızla çoğalır.

İnsan vücudu bazı salgın hastalıklara ve mikroorganizmalara karşı gereken savunma mekanizmasını oluşturamayabilir. Bunun sonucunda çeşitli hastalık, enfeksiyon veya zehirlenme gibi durumlar oluşabilir.

Ortam havasının sterilizasyonu başta gıda ve sağlık sektörü olmak üzere evlerde otellerde, sosyal tesislerde ve ortak kullanım alanlarında önemlidir. 

UV-C ışınları bulunduğunuz ortamın dezenfeksiyonu ve sterilizasyonu için son derece etkili, kabul edilen bir yöntemdir.

Ultraviyole UV-C ışınları genellikle ortam havası ve yüzeylerin dezenfeksiyonunda, yoğun olarak kullanılır. 


UV-C ışınları (200-280nm) mikroorganizmalar (Virüs, Bakteri, Mantar, Küf) için en öldürücü dalga boyuna sahip olandır. UV radyasyon kısa dalga boyu ve yüksek enerjisi nedeniyle her çeşit mikroorganizmayı (Virüs, Bakteri, Mantar, Küf) öldürebilir.

UVC lambalar, yüksek basınçlı ve düşük basınçlı olmak üzere iki tiptir. Düşük basınçlı UVC lambalar ürettikleri UV enerjisinin çok büyük kısmını mikroorganizmalar üzerine en öldürücü etkili dalga boyu olan 264 nanometreye yakın tayflarda kullandıkları için tercih edilmektedirler. Bu lambaların ömürleri 9.000 ile 16.000 saat arasında değişmektedir.

UVC Lambalar insansız kullanım için uygun olan lambalardır bu sebeple UVC lambalar çalışır halde iken oda içerisinde bulunmak ve ışık kaynağına doğrudan bakmak geçici görme kayıplarına neden olabilir.

UV Sterilizasyonunun, kimyasal kullanımına göre avantajları;

* Kolay uygulanabilir ve düzenli insan gücü gerektirmez, ekonomiktir

* Dezenfeksiyon ve sterilizasyon etkisi çok yüksektir

* Virüs ve salgın hastalıklara karşı en etkili çözümdür

* Ortamda ve temas ettiği yüzeyde kimyasal ve kalıntı madde bırakmaz

UV Hava dezenfeksiyon ve sterilizasyon lambaları, okul, hastane, gıda işletmeleri, sosyal tesisler, toplu taşıma araçları, ortak kullanım alanları, fabrikalar, spor salonları, kreşler, kapalı ortamlar gibi havada kirlilik ve solunum yolu ile hastalık bulaşabilecek tüm ortamlarda havadaki patojen mikroorganizmaları yok ederek, yayılımlarını engeller.

 

UVC Ortam sterilizasyon armatürleri oda içerisinde tavana yada duvara sabitlenebilir, önündeki koruyucu kapağı sayesinde ışığın göze doğrudan temas etmesi önlenir. Fakat bu koruma ilk etkiyi korumak içindir. Sistemde bulunan timer zamanlayıcı sayesinde odanın kullanılmadığı saatlerde otomatik çalışır ve durur.

UVC Hava sterilizasyon armatürleri duvara monte kullanılabildiği gibi ayaklı, portatif veya üretim bandına sabitlenerek ürünlerin sterilizasyonu da sağlanabilir.

Diğer Ürünler

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Arkas Lojistik
Ülker
Stackpole International
Başkent Üniversitesi
Burcu Gıda
Arçelik
pladis
polin
Karşıyaka belediyesi
saski
Janoschka
Feka inşaat
ASM Arıtma
Petlas
Koç Holding
Double Tree Hilton
Chanel
kansai
doktas
hamidiyesu
gubretas
tat
ozdilek
volt motor
Sağlık Bakanlığı
Türk Tuborg
İskenderun Demir Çelik
SOCAR
Petkim
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası
Tree Top Hospital
Tukaş
Schneider Electric
aSAY
Form grup
Yapı Merkezi
ADEC
ORMA Ormancılık
kaplanlar soğutma
Çemsan
Otokoç
Rixos
Key Otel
Kızılay
Hava Eğitim Komutanlığı
Abalı Yağ
Akdeniz Kimya
Yaşar Üniversitesi
Asaş
pakmaya
sahil_guvenlik_komutanligi
zorlu_holding